Ezra ve Tuba Çetin

Hakkında Konuşmacı
  • Profession
    Fashion designer
  • Company
    Ezratuba

Ezra ve Tuba Çetin moda endüstrisinin içinde doğdular ve büyüdüler. Kız kardeşler erken yaşlardan itibaren aile tekstil şirketinde yer aldıktan sonra sanat ve tasarım çalışmaları ile bilgilerini genişletmeye devam ettiler.

Ezra Çetin, Ankara Bilkent Üniversitesi’nde grafik tasarım, İstanbul Marmara Üniversitesi’nde görsel sanatlar eğitimini tamamladı. Tuba Çetin, Bilkent Üniversitesi’nde görsel sanatlar okudu ve İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde tekstil ve tasarım eğitimi aldı. “Ezratuba” 27 Ekim 2006’da bir tasarım markası olarak kuruldu.

“Ezratuba Etcetura”, 2009/2012’de Paris Moda Haftası’nda yerini aldı. Sadece bir Türk tasarımcısı markası olarak değil aynı zamanda konfeksiyon sektöründe ve Couture’da da bir dünya markası olarak konumlandı. ezratuba A ve B + segmentlerine hitap eden bir markadır.

“Ezratuba” nano teknolojiler ve giyilebilir teknolojiler konusunda dünya çapında öne çıkan nadir tasarımcı markalardan biridir. ABD Intel ile birlikte yaratılmış giyilebilir teknoloji tasarımları dünya çapında muazzam bir etki yaptı. Reklam kampanyaları ve 2016 Intel dünya lansmanında ”ezratuba” ile çalışıldı.